MEDYCYNA NATURALNA - FORUM...........................Rodzaju 1:29 Potem rzekł Bóg: Oto daję wam wszelką roślinę wydającą nasienie na całej ziemi i wszelkie drzewa, których owoc ma w sobie nasienie: niech będzie dla was pokarmem!

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2019-05-10 07:44:02

Zibi
Administrator
Dołączył: 2018-05-04
Liczba postów: 1,183
Windows 7Firefox 66.0

Olej z pestek dyni.

Nierafinowany, wyciskany tradycyjnymi metodami na zimno olej z pestek dyni jest przede wszystkim źródłem witamin A, E, D i tych z grupy B. W swoim składzie zawiera pierwiastki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, takie jak selen, potas czy cynk. W oleju tym znajdziemy również skwalen i fitosterole. Nie brakuje w nich także kwasów tłuszczowych wielonienasyconych omega-6 (jednak ze względu na znikomą zawartość kwasów omega-3 należy pamiętać o ich osobnym dostarczaniu do organizmu, np. przez spożywanie oleju lnianego lub tłustych ryb morskich).

Więcej w linku:
https://olini.pl/blog/baza-wiedzy/olej- … -zdrowotne
Olej z pestek dyni na pasożyty i nie tylko. Zastosowanie i właściwości ...

Olej z pestek dyni ma wiele właściwości zdrowotnych, dzięki czemu znalazł zastosowanie w medycynie niekonwencjonalnej. Olej z pestek dyni jest polecany przede wszystkim na pasożyty, a także na schorzenia prostaty i układu moczowego. Z kolei w kosmetyce stosowany jest w celu wzmocnienia włosów i nawilżenia skóry.

Więcej w linku:

https://www.poradnikzdrowie.pl/diety-i- … -7cBB.html

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] CCBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
swonco - antycomgraph - worcella2020 - fabuloussquad - extazerski