MEDYCYNA NATURALNA - FORUM...........................Rodzaju 1:29 Potem rzekł Bóg: Oto daję wam wszelką roślinę wydającą nasienie na całej ziemi i wszelkie drzewa, których owoc ma w sobie nasienie: niech będzie dla was pokarmem!

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

Witam serdecznie wszystkich gości.

#1 2019-05-10 07:38:53

Zibi
Administrator
Dołączył: 2018-05-04
Liczba postów: 1,232
Windows 7Firefox 66.0

Olej CBD z konopi siewnych.

Olej CBD z konopi siewnych.



CBD - CBDa pytania

- Czy olej CBD jest legalny?

TAK. Nie istnieją ograniczenia prawne w stosunku do sprowadzania, produkcji czy stosowania oleju. CBD jest substancją dozwoloną - w przeciwieństwie do THC, które jest w Polsce nielegalne, dlatego nasze oleje nie przekraczają dopuszczalnej zawartości THC na poziomie 0,2%.

- Czy olej CBD jest bezpieczny?

CBD jest substancją bardzo bezpieczną. CBD z powodzeniem można stosować nawet u dzieci.

- Czym różnią się konopie siewne od marihuany?

Marihuana to potoczna nazwa kwiatostanu konopii indyjskich, stosowanych często w celach rekreacyjnych - charakteryzuje je wysoka zawartość kannabinoidu THC, który wykazuje działanie psychoaktywne i powoduje tzw. haj.
Konopie siewne (inaczej: Cannabis Sativa L) to roślina, która ma bardzo niskie stężenie THC. Mają bogaty wachlarz substancji pozytywnie wpływających na zdrowie i samopoczucie człowieka oraz mają szerokie  zastosowanie w przemyśle, m.in. w budownictwie, papiernictwie, w przemyśle odzieżowym i spożywczym.

- Czy będę na "haju" po oleju CBD?
NIE. W przeciwieństwie do nielegalnej w Polsce substancji pochodzenia konopnego - THC - CBD nie jest substancją psychoaktywną, w związku z czym jej spożycie nie grozi wystąpieniem efektu powstania tzw. haju. Przeciwnie: badania naukowe wykazały, że CBD ma właściwości znoszące stan upojenia po spożyciu THC.


- Czym różni się olej CBD od oleju RSO?

Nasz olej CBD pochodzi z konopi siewnych i charakteryzuje go śladowa zawartość THC. RSO (Rick Simpson Oil) to z kolei olej produkowany z konopi indyjskich o wysokiej zawartości THC, a niskiej - CBD. Ze względu na bardzo wysoką (80-90%) zawartość THC, olej RSO jest nielegalny w większości krajów.

- Jak dawkować olej?

Nie ustalono jednoznacznego dawkowania - substancje zawarte w oleju są bezpieczne dla zdrowia. Przyjmuje się, że dawka profilaktyczna oleju CBD to ok. 2-3 mg CBD/ 1kg masy ciała/ dobę. W celu ustalenia dawki terapeutycznej należy skontaktować się ze specjalistą, jednak przyjmuje się, że dawka terapeutyczna zaczyna się od ok.300mg/dobę.

- Czy test na obecność marihuany wyjdzie pozytywny po zażyciu oleju CBD?

NIE. Testy na obecność marihuany opierają się o zawartość THC w moczu. Olej CBD ma bardzo niską zawartość THC, dlatego jego stosowanie nie ma wpływu na wynik testu. Wyjątkiem jest sytuacja, w której przez dłuższy okres czasu stosuje się wysokoprocentowy olej CBD - wówczas test może wyjść pozytywnie (ale nie musi, wszystko zależy od metabolizmu).

- Czy olej CBD pomoże na moje dolegliwości?

Olej konopny CBD jest produktem, który ma wiele zgłoszonych efektów terapeutycznych. Korzystne dla zdrowia właściwości konopi oraz produktów na ich bazie są potwierdzone przez miliony ludzi na całym świecie. W sieci nie brak świadectw użytkowników oleju, a także badań naukowych, które potwierdzają skuteczność oleju CBD (np. PubMed). 


https://ukryteterapie.pl/strona/cbd-cbda-pytania

Offline

#2 2019-05-10 07:41:02

Zibi
Administrator
Dołączył: 2018-05-04
Liczba postów: 1,232
Windows 7Firefox 66.0

Odp: Olej CBD z konopi siewnych.

Offline

#3 2020-10-23 13:03:17

Tomek41
Użytkownik
Dołączył: 2020-10-23
Liczba postów: 1
WindowsChrome 86.0.4240.80

Odp: Olej CBD z konopi siewnych.

Myślę że sporo tematów zostało wyjaśnionych w powyższym wpisie. Ja ze swojej strony mogę polecić olejki full spectrum które zacząłem przyjmować na problemy z zasypianiem.  Godnym miejsce do polecenia jest sklep CBD gdzie możecie w przystępnej cenie kupić olejki o wysokiej jakości. Produkowane przy pomocy ekstrakcji CO2.

Offline

#4 2020-10-23 13:36:16

Zibi
Administrator
Dołączył: 2018-05-04
Liczba postów: 1,232
Windows 7Firefox 69.0

Odp: Olej CBD z konopi siewnych.

Witaj Tomku. Ja dość regularnie pije zwykły olej z konopi który kupiłem w aptece. CBD nie próbowałem. Pije wiele olei, w smaku najlepszy chyba z dyni. Też jest leczniczy.

Offline

#5 2020-11-06 12:46:30

Jakubz
Użytkownik
Dołączył: 2020-11-06
Liczba postów: 1
AndroidChrome 86.0.4240.185

Odp: Olej CBD z konopi siewnych.

Hej Zibi,

Dziękujemy za udostępnienie informacji o olej CBD. Myślę, że to świetny produkt i używam go od ponad pół roku. Odkąd zacząłem go używać, czuję się lepiej i jestem mniej zestresowany. Podoba mi się również to, że jest to produkt naturalny i nie może zaszkodzić Twojemu organizmowi.

Offline

#6 2020-11-06 12:59:40

Zibi
Administrator
Dołączył: 2018-05-04
Liczba postów: 1,232
Windows 7Firefox 82.0

Odp: Olej CBD z konopi siewnych.

Inne oleje też używasz?

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
vzdzit - wmluk - slaskrpg - yourfuturegame - varvecraft