MEDYCYNA NATURALNA - FORUM...........................Rodzaju 1:29 Potem rzekł Bóg: Oto daję wam wszelką roślinę wydającą nasienie na całej ziemi i wszelkie drzewa, których owoc ma w sobie nasienie: niech będzie dla was pokarmem!

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

Witam serdecznie wszystkich gości.

#1 2019-05-01 05:39:16

Zibi
Administrator
Dołączył: 2018-05-04
Liczba postów: 1,232
WindowsChrome 73.0.3683.103

Syrop z pędów sosny.

Syrop z pędów sosny czarnej.


W internecie jest wiele przepisów na ten syrop, ja podam własny, sprawdzony. Syrop jest smaczny i działa. Leczy problemy z gardłem.
To chyba najsmaczniejszy syrop jaki piłem.


Przepis na syrop z słoiczka półlitrowego pędów. Pędy zrywamy, rozdrabniamy(kroimy na mniejsze kawałki) dajemy do słoiczka i przesypujemy cukrem.Potem kwiaty rozrywamy  na pół i dajemy do niewielkiego słoiczka, co jakiś czas przesypujemy cukrem. Pewnie lepszy będzie miód, ale nie miałem akurat miodu. Pędy sosny z cukrem w słoiczku lekko ugniatamy i dajemy na ciepły słoneczny parapet.
Na półlitrowy słoik - z 5-6 łyżek cukru.
Po 3-4 dniach na dnie słoiczka zrobi się syrop, zlewamy go do innego słoiczka i dla większej trwałości dodajemy wódki. Ja dodałem tyle że objętość syropu zwiększyła się o 1/4. Syrop przechowujemy najlepiej w lodówce(nie w zamrażarce).

Offline

#2 2021-04-18 10:38:07

Zibi
Administrator
Dołączył: 2018-05-04
Liczba postów: 1,232
WindowsChrome 90.0.4430.72

Odp: Syrop z pędów sosny.

Syrop z pędów sosny. Nastawiony dzisiaj, z dzisiejszych zbiorów.

Pędy sosny miażdżymy gładką stroną tłuczka do mięsa i wsypujemy do słoika. Dodałem trochę młodych igieł sosny bo mają witaminę C.

Najpierw do słoika odrobina alkoholu, potem miodu dla lepszego ekstrahowania tego co dobre w pędach sosny i igłach. Potem warstwami pędy sosny i brązowy cukier trzcinowy. Na koniec znowu odrobina alkoholu i miodu. Wszystko na kaloryfer. Pędy sosny maja fajny żywo zielony kolor w środku i cudny zapach.

1618733125600.jpg

1618733101368.jpg

1618733091651.jpg

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
vzdzit - hardstyle - wmluk - organizacjaklbr - slaskrpg