MEDYCYNA NATURALNA - FORUM...........................Rodzaju 1:29 Potem rzekł Bóg: Oto daję wam wszelką roślinę wydającą nasienie na całej ziemi i wszelkie drzewa, których owoc ma w sobie nasienie: niech będzie dla was pokarmem!

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

Witam serdecznie wszystkich gości.

#1 2019-05-01 05:31:49

Zibi
Administrator
Dołączył: 2018-05-04
Liczba postów: 1,233
WindowsChrome 73.0.3683.103

Syrop z kwiatów mniszka.

Syrop z kwiatów mniszka.

W internecie jest wiele przepisów na ten syrop, ja podam własny, sprawdzony. Syrop jest smaczny i działa. Leczy problemy z gardłem.


Przepis na syrop z 200-250 kwiatów. Kwiaty zrywamy kiedy są w rozkwicie. rozsypujemy na ściereczkę aby uciekły robaczki. Potem kwiaty rozrywamy  na pół i dajemy do niewielkiego słoiczka, co jakiś czas przesypujemy cukrem. Mnie wyszło 6 dużych łyżek. Pewnie lepszy będzie miód, ale nie miałem akurat miodu. Kwiaty z cukrem w słoiczku lekko ugniatamy i dajemy na ciepły słoneczny parapet.
Po 3-4 dniach na dnie słoiczka zrobi się syrop, zlewamy go do innego słoiczka i dla większej trwałości dodajemy wódki. Ja dodałem tyle że objętość syropu zwiększyła się o 1/4. Syrop przechowujemy najlepiej w lodówce(nie w zamrażarce).


Kwiatki wywalamy, bo z czasem mogły by zacząć fermentować.

Oczywiście z takiej ilości kwiatów mniszka syropu jest niewiele, ja go miałem tak z 40% słoiczka po dżemie. Lepiej zrobić syrop z 3-4 razy większej ilości kwiatów. [dblpt]good[dblpt]

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
youtubers-house - deasa - play4fun - misuszatek - mta